Pálenie Ďura

Už tradične Oddelenie kultúry a knižnice v Dubnici nad Váhom pripravilo Pálenie Ďura. Druhý krát "Nad teheľnu", nad DuTaF centrom. Na začiatok DFS Prvosienka predviedla tance na oslavu jara, nasledovala dvomi piesňami SSk Dubnička. Moderátorka vyhlásila súťaž v množstve upletených venčekov. Potom sa deti a ich rodičia začali baviť pletením púpavových venčekov Minulý rok ich bolo upletených 20 a tento rok 41. Ďalej boli súťaže v trúbení na baranom rohu, výrobe píšťaliek, pískaní. Dievčence hádzali venčeky na halúzky stromov, aby sa dozvedeli kedy si vydajú. Pracovníčky CVČ sa hrali s deťmi rôzne hry.

Nastúpil kultúrny program, kde svojím umením k oslave, prispeli súbory Vrbovské vŕby hrajúce sellácku gotiku a Žiarislav a bytosti. Žiarislav a bytosti svoju inšpiráciu námetovo i celkovo čerpá z pôvodných hudobných i kultúrnych koreňov, avšak s výnimkou niekoľkých ľudových výpožičiek ide o novú tvorbu. Pri horiacej vatre sa vynímala Ohňová šou.

O občerstvenie sa postaralo mesto a DHZ ktorý sa snažil udržiavať pitný režim a hasiť smäd účastníkov.

Fotogaléria: https://i-zvonovinky.webnode.sk/palenie-dura2/

Pletenie púpavového venčeka: https://www.youtube.com/watch?v=BKPlD3KvVZA&feature=youtu.be

Ohňová šou: https://www.youtube.com/watch?v=l53Moc6bots&list=PLiK-r4MrJtura6qZ3yS-84xHaJyQB_hqN&index=3

Vrbovské vŕby: https://www.youtube.com/watch?v=ppKedysQLm8&list=PLiK-r4MrJtura6qZ3yS-84xHaJyQB_hqN&index=2

Žiarislav a bytosti: https://www.youtube.com/watch?v=nUWdt_jegvM&list=PLiK-r4MrJtura6qZ3yS-84xHaJyQB_hqN&index=1


Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky